W 2023 roku Fundacja „Auxilium” wciąż bierze udział m. in. w projekcie „Tarnów – Nowe spojrzenie” i organizuje bezpłatne spotkania w ramach „Laboratorium Prężności Społecznej Miasta”, które odbywają się w Tarnowie przy ul. Legionów 30 (II piętro).

Wśród szeregu inicjatyw „Laboratorium Prężności Społecznej Miasta” mają miejsce:

  • Pracownia rozwoju osobistego – indywidualne konsultacje z psychologiem,
  • Empatia w komunikacji – warsztaty dla dzieci i młodzieży,
  • Tarnowska Agora – klub debat sokratejskich,
  • Salonik gier planszowych,
  • Indywidualne sesje coachingowe.

Zapisy i szczegółowe informacje: 14 692 00 74.

 

Fundacja utrzymuje prowadzenie bezpłatnych konsultacji w ramach Poradni Specjalistycznej „Arka” w Tarnowie przy ul. Legionów 30. Fundacja „Auxilium”, jako organ prowadzący „Arkę”, zapewnia bezpłatne spotkania m. in. z psychologiem, psychoterapeutą, bioetykiem, terapeutą uzależnień.

 

Projekt jest współfinansowany z budżetu miasta Tarnowa.

 

W następujących Oddziałach Fundacji „Auxilium”, w Poradni Specjalistycznej „Arka”: Tarnów, Bochnia, Limanowa, Szczucin jest realizowany projekt pn. „Arka rodzicom – Bis”.

Celem projektu tego zadania jest promocja pozytywnego obrazu rodziny, konstruktywnych postaw rodzicielskich oraz profilaktyka trudności życia rodzinnego i rozwiązywanie problemów rodziny.

Projekt dofinansowany ze środków Województwa Małopolskiego — ROPS w Krakowie.

 

Ponadto realizowany jest projekt pn. „Pomoc psychologiczna i psychoterapeutyczna dla rodzin i osób zagrożonych wykluczeniem” w Oddziale Fundacji Auxilium w Mielcu w Poradni Specjalistycznej „Arka”.

Celem projektu jest pomoc psychologiczna i psychoterapeutyczna, udzielanie informacji, psychoedukacja i psychospołeczne wsparcie dla osób znajdujących się w różnych trudnych sytuacjach życiowych.

Projekt dofinansowany ze środków Gminy Miejskiej Mielec.

 

W 2023 roku przy wsparciu finansowym funkcjonuje infolinia „Linia wsparcia dla małżonków, rodzin, młodzieży i opiekunów”. Pod bezpłatnym numerem telefonu specjaliści tacy jak psycholog, prawnik, seksuolog, psychoterapeuta, terapeuta rodzinny, mediator itp. udzielają profesjonalnego wsparcia osobom borykającym się z różnymi trudnościami w życiu rodzinnym i osobistym.

Projekt dofinansowany ze środków Caritas Diecezji Tarnowskiej oraz Agencji Rozwoju Przemysłu.

 

W Boguchwale organizowany jest Trening umiejętności społecznych (TUS) dla dzieci. Jest to program, który ma na celu nauczyć dzieci nawiązywania i utrzymywania zdrowych relacji z innymi ludźmi. Dzięki treningowi umiejętności społecznych dzieci rozwijają swoją inteligencję emocjonalną, co ma pozytywny wpływ na ich relacje z rówieśnikami i dorosłymi.

Projekt dofinansowany z budżetu Gminy Boguchwała.

 

Ponadto w 2023 roku realizowany jest, dzięki pomocy wolontariuszy i środkom własnym, projekt Telefonu Zaufania pod numerem: 14 627 40 44.

 

Wszystkim zaś, którzy wspierają nas finansowo przekazując darowizny na cele statutowe Fundacji serdecznie dziękujemy i prosimy o dalszą pomoc:

Fundacja „Auxilium”
ul. Legionów 30
33-100 Tarnów
Nr konta – 97 1870 1045 2078 1069 8554 0001
Tytuł: darowizna na cele statutowe